Výroba na Slovensku

ENL SK sa nachádza na 1800 m2 na západe Slovenskej republiky. Tak ako ENL ponúka vylepšené služby a dodanie našim európskym zákazníkom, aj ENL SK má anglických zákazníkov pre stredný a vysoký objem výroby.

Obe spoločnosti majú certifikáty kvality ISO 9001 a IATF 16949 reprezentujúce náležitú kvalitu. Vedúci aj administratívny pracovníci oboch pobočiek hovoria aj anglicky a riaditeľ slovenskej pobočky bol vyškolený ako manažér v ENL Ltd. a je Angličan.

Naša slovenská pobočka sa zameriava na stredne a vysoko objemovú výrobu so zameraním na automobilový priemysel. ENL ponúka kompletný servis , ktorý pokrýva všetky etapy návrhu a výroby, ktorá sa realizuje na dobre udržiavaných mikroprocesorom riadených vstrekovacích lisoch so zatáracou silou 60 až 250 ton, molekulárnou sušičkou na každom lise, kalibrovaným ohrevom foriem a chladením, vďaka čomu sme schopní dôsledne splniť aj tie najnáročnejšie požiadavky na plastové výlisky.

- Návrh
- Formy
- Strojové možnosti
- Oblisovanie kovových záliskov
- Lisovanie
- Následné operácie
- Obrábanie
- Montáž
- Ultrazvukové zváranie
- Potlač
- Príprava sád

Oblisovanie kovových záliskov

Slovenská firma poskytuje rozsiahle možnosti lisovania vrátane odbornej oblasti týkajúcej sa zalisovania vodivých prepojek.
Sme schopní spracovávať všetky typy termoplastov vrátane špeciálnych ako sú PPS, Ultem, Peek a Torlon. Naše vertikálne lisy nám umožňujú konvenčný lisovací proces otočiť o 90 stupňov a tým vkladať do horizontálnej formy rôzne vložky ako napr. medenné mriežky a potom ich oblisovať na kovovo-plastový komponent. Taktiež sa zameriavame na takú techniku oblisovávania, vďaka ktorej môžeme kombinovať dva rôzne druhy plastov do jedného výrobku.

Na zozname našich oblisovaných kovových záliskov sú:

- Elektrické komponenty
- Lisované komponenty /voľné alebo navinuté na cievke/
- Obrábané komponenty /závitové tyčky, matice, podložky atď/
- Oblisované plastové komponenty

Lisovanie

Naša slovenská pobočka spĺňa normy kvality ISO9001 a má skúsenosti v lisovaní všetkých typov plastových materiálov, od základných stupňov až po špeciálne technické plasty ako PSS, PEEK , Torlon a Ultem.
Ak zákazník vyžaduje, sme schopní používať recyklované a rozložiteľné materiály, docieliť požiadovanú farbu a pridávať špeciálne a antimikrobiálne prísady.

Náš strojový park má tieto atribúty:

- 60-250 t uzatváracie sila
- Horizontálne a vertikálne typy strojov dovoľujú vstrekovanie cez dosadaciu plochu
- Strednú alebo vysokoobjemovú výrobu pri konkurenčných cenách

Následné operácie

Obrábanie

Ak si aplikácia vyžaduje úpravu povrchu/-ov, sme schopní ponúknuť možnosti CNC zariadenia.

Montáž

Možnosti našich procesov sekundárnych operácií zahŕňa široký rozsah operácií manuálneho aj automatického montovania. Tieto operácie sme schopní 100% kontrolovať, či už ide o mechanické a elektrické vlastnosti. Akýkoľvek návrh na montáž či zariadenie potrebné ku testovaniu sme schopní navrhnúť, rozvinúť a vyrobiť.

Príprava sád

Pomocou našej montáže ponúkame súhrn služieb už dodaných krabíc podľa vašich požiadaviek, nielen plastové alebo aj kovové komponenty, ale akékoľvek položky , ktoré si vyžadujú nákup od schválených dodávateľov.